09.12.2018

15 Temmuz’un gizli suikast timi ilk kez ortaya çıktı!

15 Temmuz’un gizli suikast timi ilk kez ortaya çıktı!
Sabah'ın bugünkü (16 Nisan 2018) manşetinde yer alan haber aynen şöyle:

Sabah, 15 Temmuz darbe  girişiminin  Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Marmaris, Dalaman ayağında darbe içinde darbe şeklinde kurgulanan olaylar zincirini açıklıyor. Radar, telsiz kayıtları, şüpheli, tanık ifadeleri ve binlerce sayfalık soruşturma belgeleri incelendiğinde çıkan sonuç, Erdoğan'ı öldürmeyi, derdest etmeyi amaçlayan ihanet operasyonu darbeci Gökhan Sönmezateş ve ekibinin Marmaris'te yürüttüğü operasyondan ibaret değildi...

Dalaman'da almak istediler

15 Temmuz gecesi, Dalaman'a, Sönmezateş'in suikast timinden üç saat önce bir başka tim geldi. Üç helikopterle gelen bu tim, ATA uçağı İzmir'den havalanıp 00.40 sularında Dalaman Havalimanı'na indiğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı almayı planlıyordu. Ancak bu gizli timin bilmediği şey Erdoğan'ın henüz uçakta olmadığı idi. Tanık ve şüphelilerin ifadelerinin yanı sıra radar ve bant kayıtlarıyla sabit olan üç helikopterin varlığı araştırılmadığı gibi aksine skandal bir biçimde sümenaltı edildi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.