16.10.2018

AKP 'Atatürkçü' olacağım derken Türkçe'yi katletti!

AKP 'Atatürkçü' olacağım derken Türkçe'yi katletti!
Türkiye seçim virajına girerken iktidarın rotası Atatürkçülüğe doğru son süratle devam ediyor. AKP’nin 2002 yılından itibaren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve devrimlerine karşı yapmış olduğu atılımlar hüsran ve tahribatla sonuçlandı. Bu atılımlar AKP’nin Atatürkçü seçmenleri kaybetmesinin yanı sıra demokrasinin, hukukun ve çağdaşlığın ülkemizde gittikçe girdaba girmesine sebep oldu.

Türkiye’nin her alanda çıkmaza girmesi, eğitimin yozlaşması, ekonomik göstergelerin kötüye gidişatı, vatandaşın huzursuzluğu, açlık sınırının düşündürücü hatta korkutucu rakamlara ulaşması, işsizlik rakamlarının hızla yükselmesi bu çıkmazın somut örnekleri olarak tarihe geçti.

Bugün basında yer alan Genelkurmay İletişim Başkanlığı’nın, ‘Anıtkabir’den yayın yasağı bildirisi’ fazlasıyla tepki çekti. TSK söz konusu haberlerin tamamen yanlış bir anlaşılmadan kaynaklandığını açıklandı.

''Her yıl 10 Kasım tarihinde düzenlenen Ulu Önder Atatürk’ü anma törenleri kapsamında yayın kuruluşlarının taleplerine istinaden Anıtkabir’den çekim yapma izni veriliyordu. Bu yıl da talepte bulunan televizyon kanallarına Genelkurmay Başkanlığınca yapılacak düzenlemeye istinaden yayın yapma izni verilmişti. Resmi tören sonrasında ve akşam saatlerinde yapılması talep edilen çekim/haberler ise halen değerlendirme aşamasındadır" denildi.

Tüm bu çelişkilerin ardından bugün AKP İstanbul Beşiktaş İlçe Başkanlığı tarafından İstanbul Beşiktaş’ta öyle bir pankart asıldı ki pankartı gören vatandaş hayretler içinde kaldı. Atatürk’e bu kadar yaklaşmaya çalışırken AKP’nin pankartta yapmış olduğu imla hatası ve Türkçe’ye vermiş olduğu değeri gözler önüne serdi. Sosyal medyada oldukça tepki alan pankart, trajikomik bir durum yarattı. 

İşte o skandal pankart:Haber Ayyıldız/Özel Haber Kübra BALTACI
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.