17.12.2018

AKP’nin oyu yüzde 40, Erdoğan iki ayrı ‘paket’ hazırlatıyor

AKP’nin oyu yüzde 40, Erdoğan iki ayrı ‘paket’ hazırlatıyor
Takan, bugünkü yazısına şöyle başladı:  “R. Erdoğan, yaptırdığı anketlerden istediği sonuçları alamıyor. AKP’nin oyu yüzde 40, Erdoğan’ın oyu yüzde 45 civarına takılıp kaldı. MHP ile hâlâ 50 artı 1 bulunamıyor. Bunun için önlem paketlerinin devreye sokulması planlanıyor. Bu kapsamda Erdoğan iki paket hazırlatıyor, üzerlerinde son çalışmalar yapılıyor. Erdoğan’ın vereceği talimat doğrultusunda bu paketler hayata geçirilecek.

 Paketlerin hazırlanmasının başat sebebi ise MHP ile yapılan ittifak sonucunda istenilen oy oranının tutturulamamasından dolayı Kürt oylarına duyulan ihtiyaç. HDP’li yetkililerin şahin kanadını dışarıda bırakıp, içerideki ılımlı kanat ve onların bölgedeki uzantısı başta olmak üzere görüşerek ‘açılım süreci’ başlatılacak. Bu ‘açılım süreci’ içine bölgenin muhafazakâr kanaat önderleri de katılacak. Bir Habur ya da Dolmabahçe değil, çalıştaylar düzeyinde, sivil toplum kuruluşları da devreye girecek, AKP, sessiz sedasız, ancak kamuoyunda sıkıntı yaratmayacak batı oylarını da rahatsız etmeyecek bir ‘çözüm süreci’ başlatacak. Bunun için altyapı çalışmaları hazırlandı. Erdoğan’ın talimatını bekliyor. Amaç bölgedeki ve diğer büyükşehirlerdeki Kürt oylarını yukarıya çekmek.”


‘Tekrar kamuoyu yoklamaları yapılacak’

İkinci paketin ise ‘ekonomik paket’ olacağını öne süren Takan, ekonomik krizin ortadan kaldırılmasının amaçlandığını, işçi ve memura zammın da gündemde olacağını yazdı.

Takan şöyle devam etti: “Böylelikle Afrin harekâtının tartışmalarını da kamuoyundan uzak tutmak amaçlanıyor. AKP’nin hazırladığı paketler hayata geçirildikten sonra ise tekrar kamuoyu yoklamaları yapılacak. Bundan çıkacak sonuçlar doğrultusunda erken seçimin hangi tarihte yapılacağına karar verilecek.”
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Dursun Nerkiz9 ay önce
korku dağları sarmış öyleyse ama bir gerçek varki korkunun ecele faydası yokmuş.
Dursun Nerkiz9 ay önce
korku dağları sarmış öyleyse ama bir gerçek varki korkunun ecele faydası yokmuş.
Hüseyin Karadağ 9 ay önce
ne yapsanız faydası yok görünen köy kılavuz istemez bu saltanat sona erecektir sonsuz olan allah tır saygılarımla