18.10.2018

Gülen için yaptırılan ev ne olacak?

Gülen için yaptırılan ev ne olacak?
Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan ve Bursa 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, FETÖ/PDY ile ilgili açılan davada tutuklu yargılanan iş insanı Sami Şentürk'e ait otomotiv firmasının üzerine kayıtlı lüks malikanenin, örgütün üst düzey toplantıları için kullanıldığı bilgisine yer verildi.

GİZLİ TANIK SÖYLEDİ

İddianamede ayrıca, FETÖ/PDY ile ilgili açılan davada iş insanı Sami Şentürk hakkında bilgisine başvurulan bir gizli tanığın, "Mudanya Devlet Hastanesi’nden Bademli'ye giderken Çınaraltı Evleri villalarının bitişiğinde, taş duvarlarla çevrili çok büyük bir malikane var. Orada araba satan bir firmanın sahipleri yaşıyor. Bu şahısların FETÖ'cü olduğunu biliyorum, Fetullah Gülen'in de Türkiye'ye gelince bu malikanede kalacağına dair söylentiler var” dediği belirtildi.

SAVCILIKTAN TALEP

Bu iddialar üzerine, 2018 Şubat’ında malikanenin örgüt elebaşı Fetullah Gülen için yapıldığını, burada FETÖ/PDY üyelerinin toplantı ve faaliyetlerde bulunduklarını tespit eden Cumhuriyet Başsavcılığı, Sami Şentürk'e ait otomotiv firmasının üzerine kayıtlı malikaneye el konulması için Bursa 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesi'ne talepte bulundu. Mahkeme, soruşturmaya konu malikaneye, üçüncü kişilere satılması ve devrinin önlenmesi amacıyla tedbiren el konulmasını kararlaştırdı.

MÜSADERE TALEBİ

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Sami Şentürk’e ait villanın örgüt elebaşı Gülen için yaptırıldığı, FETÖ'nün toplantı ve örgütsel faaliyetleri için kullanıldığına ilişkin tüm iddia, beyan ve ihbarlarla ilgili araştırmalar yapıldığı vurgulandı. İddianamede,"Soruşturma evrakı kapsamında ve terör örgütüne yönelik yürütülen diğer soruşturmalarda, Çağrışan Mahallesi'nde firmaya ait taşınmazın  FETÖ/PDY'nin örgütsel faaliyetlerinde kullanıldığı ve üst düzey örgüt toplantılarının yapıldığına dair yeterli şüphenin oluştuğu, şüpheli hakkında FETÖ/PDY'ye üye olma suçundan yargılamanın devam ettiği anlaşılmıştır. Müsadere talebinin şüphelinin yargılandığı dosyayla birleştirilerek değerlendirilmesinin yapılarak belirtilen taşınmazın müsaderesine karar verilmesi iddia ve talep olunur"​ denildi.

Bursa 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi Başsavcılık iddianamesini kabul ederek, açılan müsadere davasının FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan Sami Şentürk’ün davasıyla birleştirilmesine karar verdi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.