11.12.2018

İstanbul'da gerilim tırmanıyor!

İstanbul'da gerilim tırmanıyor!
Onlarca taksi de adliye önünde kornalara basarak protesto gösterisinde bulundu.  Taksicilerle - UBER şoförleri arasında bir süredir yaşanan gerilimin son perdesi bu sabah İstanbul Adliyesi'ne yansıdı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'nın UBER'in faaliyetlerinin yasal olarak engellenmesi talebiyle başlattığı hukuki girişimi destekleyen takisiciler, Çağlayan'daki adliyede gösteri yaptı.

Cep telefonları üzerinden uygulama indirerek kullanılan UBER'e erişimin engellenmesi için dava açan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, davanın 2. duruşması öncesi yüzlerce taksiciyi adliyede buluşturdu.

Oda tarafından yapılan açıklamada, "UBER'in faaliyetleri korsan taşımacılığın bir diğer görünümüdür. Turizm işletme belgeleri, yabancı şirketlere ait web/cep uygulamaları aracılığıyla taksicilik faaliyeti niteliğinde amacına aykırı kullandırılmaktadır. Turizm işletme belgelerinin seyahat acentası olmayan kişi ve kuruluşlmara devredilmesi yasaktır. D2 yetki belgesi ile belgelendirilmiş iken taksi taşımacılığı yapmanın korsan taşımacılıktan hiçbir farkı yoktur. UBER tarafından D2 yetki belgeli araçlar müşteri ile buluşturulmaktadır. Halkımız Amerikan menşeli korsan korsan uyaşık sistemi Uber'i kullanmasın" ifadelerine yer verildi.

Taksicilerin eylemde 'Okyanus ötesi Uber taksiciliğine hayır', 'Adalet ne güzel ne hoş nimet' pankartları açıp ve 'Hırsız Uber' sloganı atttı. 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.