16.11.2018

İYİ Parti’nin madencilerle kucaklaşmasına bakanlıktan engel

İYİ Parti’nin madencilerle kucaklaşmasına bakanlıktan engel
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ersağun Yücel, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu. İYİ Parti Kurucu Üyesi Devlet Eski Bakanı Aydın Tümen, İYİ Parti Kurucu Üyesi İlay Aksoy ve İYİ Parti Kurucu Üyesi Gazeteci Vedat Yenerer, İYİ Parti Zonguldak Başkanı Ragıp Bayraktar, İYİ Parti Düzce Başkanı Ercan Katırcıoğlu, İYİ Parti Alaplı İlçe Başkanı Emrullah Erdoğan’ın aralarında bulunduğu kalabalık parti heyeti günün anlam ve önemine binaen maden işçilerini ziyaret etmek istedi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) bugün (4 Aralık 2017) öğle saatlerinde giden İYİ Parti heyeti maden işçileriyle görüşmek için uygun görülen maden ocağına girmek istediklerini belirtti. Bu istek üzerine önce izin alınması gerektiği söylenerek görüşme talebi ertelendi.
Ancak İYİ Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu’nun ısrarı üzerine “Biz maden ocağına girmek istiyoruz, gereken izni rica ediyoruz” demesi üzerine saat 16.00’ya kadar izin alınacağı vaadi ile heyeti gönderdiler. Saat 16.00’da maden ocağına girebilmek için hareken geçen heyetin bakanlıktan izin çıkmadı denilerek madencilerle görüşme isteği reddedildi. Bunun üzerine bir açıklama yapan Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, “Dünya Madenciler Günü’nde işçilerle iş yerleri olan ocaklarda buluşmamızın engellenmesini kabul etmemiz mümkün değil” dedi. 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.