16.11.2018

Kahraman komandolar El Bab'a böyle uğurlandı

Kahraman komandolar El Bab'a böyle uğurlandı
Taburda düzenlenen ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende tabur komutanı Yarbay Haydar İrban, askerlere "Komando Marşı"nı okuttu.

İrban, taburlarına 30 Eylül 2004'te Niksar-Almus sınırındaki Yeşilkaya köyü yakınlarında DHKP-C'li 5 teröristi öldürdükten sonra şehit olan Jandarma Üstçavuş Ahmut Kurt'un adının verildiğini aktararak, amblemlerinin de kurt olduğunu söyledi.

Kahraman komandolar El Bab'a böyle uğurlandı 3

İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan da kutsal bir görev için hazırlanan komandoları uğurlamak için toplandıklarını belirterek, "Taburumuz teröristle mücadele harekatında Türkiye'nin her yerinde çok başarı vazifeler icra etmiştir. Devletimizi al bayrağımızı milletimizi yakışır biçimde temsil edeceksiniz." ifadesini kullandı.

Törene aileleriyle katılan, ilçede öğrenim gören ilk ve ortaokul öğrencileri de komandolara yazdıkları mektupları İrban'a teslim etti.

Kahraman komandolar El Bab'a böyle uğurlandı 5

Törenin ardından askerler, çocuklarına sarılıp bir süre kucaklarında taşıdı, aileleriyle vedalaştı. Bazı askerler de göreve giden komutanlarını havaya atarak veda etti.

Daha sonra 180 komando, otobüslerle El-Bab'a uğurlandı.

Kahraman komandolar El Bab'a böyle uğurlandı 7

Foto Galeri için aşağıdaki linki tıklayınız:

http://www.haberayyildiz.com/galeri/asayis/kahraman-komandolar-el-bab-a-boyle-ugurlandi-g59-p3  
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Sevgi11 ay önce
bu cocuklarin orada isine allah onlarin degil sizin cenazelerinizi göstersin bize