16.11.2018

Kara para aklamaktan hakkında soruşturma açılmıştı

Kara para aklamaktan hakkında soruşturma açılmıştı
Bilal Erdoğan, hem soruşturma kapsamında verdiği belgelerde hem de doktora yaptığı Johns Hopkins Üniversitesi’ne verdiği özgeçmişinde sahibi olduğu şirketleri saklamış.

İşte detaylar:

Bilindiği üzre Bilal Erdoğan, Johns Hopkins Üniversitesi’nin İtalya’nın Bologna kentindeki kampüsünde doktora eğitimine başlamış daha sonra da hakkında başlatılan (Uzanlar’ın şikayeti ile) kara para aklama soruşturması nedeniyle apar topar eşi ve çocuklarıyla Türkiye’ye geri dönmüştü.

Bologna mahkemesi de 15 Temmuz darbesinin hemen sonrasında Bilal Erdoğan’la ilgili soruşturma kapsamında altı ay daha araştırma yapılması için polis dedektiflerinin görevlendirilmesine karar vermişti.

İşte görevlendirilen bu dedektifler, Bilal Erdoğan’ın, ticari faaliyetlerini gizlediğini ortaya çıkardı. Bilal Erdoğan hem soruşturma kapsamında avukatı aracılığıyla verdiği belgelerde hem de Johns Hopkins Üniversitesi’ne verdiği özgeçmişinde sahibi olduğu şirketlere ilişkin en küçük bir bilgi vermemiş. İşte Bilal Erdoğan’ın o özgeçmişi:

İşte Bilal Erdoğan’ın o özgeçmişi:


Oysa Bilal Erdoğan’ın sakladığı ticari ilişkileri, akademik kariyerinden çok daha parlak.

İşte o ilişkileri:

BİLAL ERDOĞAN’IN MAL VARLIĞINDAKİ ÖNLENEMEYEN ARTIŞ

Bu arada Bilal Erdoğan ile ilgili olarak yürütülen soruşturma dosyasında, çeşitli tapeler de bulunuyor. Bu tapeler arasında Recep Tayyip Erdoğan ile Bilal Erdoğan arasında yapılan ve 17–25 Aralık soruşturması ile ortaya çıkan “paraların sıfırlanması”na ilişkin olan da bulunuyor.

Kaynak:https://medium.com/jonturktv/i%CC%87talyan-dedektiflerin-yakalad%C4%B1%C4%9F%C4%B1-bilal-erdo%C4%9Fan%C4%B1n-yalanlar%C4%B1-679a3cdd73d2
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.