16.10.2018

Koleksiyonerlerin gözdesi Gaye Aksoy yeni sergiye hazırlanıyor

Koleksiyonerlerin gözdesi Gaye Aksoy yeni sergiye hazırlanıyor
Türkiye’nin en güzel ve başarılı radyo ve televizyoncularından olan Gaye Aksoy mesleği bırakıp 2010 yılından itibaren Bodrum’da yaşamaya başladıktan sonra ürettiği eserleriyle kısa zamanda Türkiye ve dünyanın ünlü koleksiyonerlerinin dikkatini çekti.

Bir süre ABD’de yaşayan Aksoy evindeki atölyesinde günde 8-9 saat çalışarak çok büyük emek ve dikkat isteyen tablolarını ve özgün saksıları yapıyor. Haber Ayyıldız’a akrilik boya ile tuval üzerine çalıştığını anlatan gaye Aksoy bir tablonun tamamlanmasının bazen aylar aldığını anlattı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Tablolarında genellikle atları kullanan Hollywood starlarını aratmayacak güzellikteki sanatçı Gaye Aksoy, atların kendi ruhunu yansıttığını belirterek “Atların yelelerini, bedenlerini ve kuyruklarını çiçeklerle desenlerle dolduruyorum. Özgürlüğüme düşkün olduğum için resimlerimde atları kullanıyorum. Bazen de değişiklik olması için farklı şeyler deniyorum. Sandıkların üzerine de bu çalışmayı uygulamaya başladım. Hobi olarak başlamıştım ancak bugün ünlü koleksiyonerler tablolarımı incelemek ve satın almak evime geliyor. Bu da beni çok mutlu ediyor" dedi. 

Gaye Aksoy geçtiğimiz yıl son resim özgün sergisini açmaya hazırlandığı günün bir gün öncesinde Türkiye’nin tanınmış bir koleksiyonerinin evine gelerek 18 tablosunu birden satın almıştı.
Daha sonra Biga Kültür Merkezi’ne konuk sanatçı olarak davet edilen Gaye Aksoy'un birkaç tablosu Bedri Baykam’ın tablolarıyla yan yana sergilenmişti.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

Uzun bir süredir tablo çalışmalarına devam eden Gaye Aksoy önümüzdeki aylarda ABD’de dünyaca ünlü star ve işadamlarını yaşadığı Los Angeles kentindeki tanınmış galerilerinden birinde resim sergisi için çalışmalarına hız verdi.  

Otomatik alternatif metin yok.Otomatik alternatif metin yok.

Otomatik alternatif metin yok.


Haber Ayyıldız / Özel haber

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Güliz11 ay önce
Çok keyif aldığım bir sergiydi fırsatım olursa tekrar gidicem mükemmeldi... Gaye hanımı tebrik ediyorum...
Fulya Erçetin11 ay önce
tebrikler.. hem başarılı hem de güzelmiş..
Misafir11 ay önce
Bodrum kalesindeki sergisini biliyorum. Harika çizimleri var. Hala aklımda kalan birçok tablosu var. Sanatseverlere şiddetle öneriyorum...