25.09.2018

ATATÜRK İSTEYEN HERKESİN PAŞASIDIR

Eğitimsiz dindar Türklerin de Atatürk’e karşı herhangi olumsuz bir tavırlarının olmadığını biliyoruz, ancak bu kesim bilgisizliklerinden dolayı kötü niyetli, dindarlık maskesiyle din adı altın da Türk


AKP’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu 10 Kasım da, Atatürk’e özenli yaklaşımı ve anma törenlerine AKP teşkilatlarının katılması, bazı çevrelerce hoş karşılanmadı ve hatta öfkeye neden oldu. Bu davranışın samimi olmadığı, sadece oy avlamak için kurgulandığı suçlaması yapıldı.
Atatürk, Türk milletinin ortak değeridir. Her hangi bir zümreye, siyasi parti veya ideolojiye ait değildir.
Hiç kimse, sen niye Atatürk’ü sevmeye yeni başladın veya sevmede niçin geç kaldın diye suçlayamaz.
Türkiye de bir yanlış yapılıyor, Milliyetçilik MHP, İslamiyet AKP ve Atatürk CHP’nin tekelinde gibi davranılıyor.
Bu düşünce doğru olmadığı gibi bu üç değere haksızlık yapılıyor. Bu kötü huyumuzdan vaz geçmemiz gerekir.
Atatürk’ü niçin seviyorsun diye değil niçin sevmiyorsun diye kaygılanmak gerekir.
Eğitimli, dindar Türkler, Atatürk’e hep sahip çıkmışlar ve saygılı olmuşlardır.
Bunu hepimiz biliyoruz. Sadece siyasi İslamcılar Atatürk’ü sevmezler.
Eğitimsiz dindar Türklerin de Atatürk’e karşı herhangi olumsuz bir tavırlarının olmadığını biliyoruz, ancak bu kesim bilgisizliklerinden dolayı kötü niyetli, dindarlık maskesiyle din adı altın da Türklüğe ve Türklerin bütün değerlerine karşı saldırı ve saygısızlıklarını yönlendirdiklerini biliyoruz.
Sayın Cumhurbaşkanının, bu 10 Kasım da, Atatürk’ü saygıyla ve özenle anması, dindarlar arasın da Atatürk’e sempatiyi artıracak ve din kisvesiyle Atatürk’e saygısızlık yapanları korkutacaktır.
Türkiye de ki Atatürkçülerin tamamı bir araya gelse Erdoğan’ın yaptığı bu etkiyi yapamazlar.
Dolaysıyla, Erdoğan ve AKP’nin bu tavrından memnun olmak gerekir.
Akıllı Atatürkçüler bunu yapar. Atatürk’e saygısızlık yapan kişi ve zümreler aynı şekil de Türklüğe de saygısızlık yapanlardır.
Hatırlayalım, “AKP, sayesinde hepimiz Türk olmaktan kurtulduk” veya “Türk diye bir ırk yoktur” veya “Türkiye sadece Türklerin değildir” gibi lafları eden insanlar, dindar kisvesi altın da bunu yapmaktadırlar.
Bu sözleri İngiltere de, İngilizler, Almanya da Almanlar veya Rusya da Ruslar için söyletmezler. Bunu söyleyenlere nereden ve neden icap etti de bunları söylüyorsun diye sorarlar ve bunu söyleyenler için bu davranışlarının bir sonucu olur. Umarız, cumhurbaşkanı, Türklüğü aşağılayan, İslam ümmeti numarasıyla Türk ulus devletinin altını oyan, eğitimsiz Türkleri de, din kisvesiyle aldatarak Türkiye’nin Türk olma karakterine helal getiren bu insanlar için de bir uyarı getirir.  

Aklı olan her Türk, enin de sonun da Atatürk’ü sever.
Anadolu ve Büyük Selçuklu İmparatorlukları ile Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti aşağı yukarı aynı topraklar üzerine kurulmuştur.
Selçuklu veya Osmanlı diye bir ırk yoktur.
Bunlar birer hanedandır.
Selçuklu sarayında, Farsça, Osmanlı sarayların da uydurukça bir dil olan Osmanlıca konuşulmuştur.
Aynı halk ve topraklar üzerine kurulan, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyetinin halkı Türk tür ve hep Türkçe konuşmuşlardır.
Farsça veya Osmanlıca bilmezlerdi.
Yunus Emre ve Karacaoğlan gibi sadece Türkçe konuşmuşlardır. 

Atatürk’ün Selçuklu ve Osmanlı yönetimlerinden farkı, halkı Türk olan devletin adını Türk ve dili Türkçeyi de resmi dil yapmasıdır. Atatürk’ü bilinçli olarak sevmeyenlerin derdi, bu devletin adını Türk ve dilini de resmi dil yapmasıdır. Arkalarına da bu ayrıntıyı idrak edemeyen Türkleri alarak güçlenmeleridir.

Atatürk ne diyor: Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır, bende bir fevkaladelik varsa Türk olmamdandır, söylediklerim bilimle çelişirse bilimi seçiniz, savaş gerekli değilse cinayettir, egemenlik benim karakterimdir, yurtta sulh, cihan da sulh, biz Türk’üz ve elhamdülillah Müslümanız ve dinimize hürmetkârız ve daha yüzlercesini söyleyen, bu Türk insanını bir Türk’ün eninde sonun da sevmesi gayet doğaldır.         
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Necla Buyan10 ay önce
çok doğru saptamalar yapmışsınız. olayları sürekli olumsuz değerlendirmek ayrışmış toplum yapımızı daha olumsuz etkilemekten başka işimize yaramıyor. hergün örneklerini görüyoruz. elinize sağlık