16.11.2018

AKP ŞİMDİ DE SURİYE TÜRKLERİNİ SATTI

 
7 yıl mücadele'den sonra, binlerce şehit'ten sonra Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad toplantısından yeni bir müzakere heyeti doğdu, yeni müzakere heyetinde bir Türkmen temsilcinin olmaması yutulur gibi değil.
 
Suriye'de iç savaşın başlamasıyla birlikte Irak'ta Türkmelere yönelik kirli ve yok sayma oyununun Suriye'de de onanacağını ve Türkiye'nin sessiz kalmaması gerektiğini sık sık yıllardır vurguluyoruz. Türkmenlere karşı kimler kumpas kuruyor, Suriye Muhalefetine Türkiye'nin tüm desteğine rağmen, Türkmenleri dışlamaları başta Türkiye'ye ve Türkmenlere açıkça ihanettir.
Yeni müzakere heyeti 5 guruptan oluşuyor SMDK, Bağımsızlar, Askeri gruplar, Moskova ve Kahire Platformu olarak ortaya çıktı, ama yine 50 binden fazla şehit veren Türkmenler  Suriye kıyamında yok sayılıyor
 
İnanılır gibi değil!
 
Yeni yüksek müzakere heyetinde Arap var, Kürt var, Dürzi var, Alevî var, yani herkes var, ama Türkmenler yok.Türkiye'yi yönetenlerin Türk alerjisi 2004 yılında Irak Türkleri'nin haklarının elinden alınmasına sessiz kalıp destek verdiği gibi; bugün de aynı yöneticiler Suriye'deki Türklerin haklarını görmezden geldi ve savunmadı. Savunmadığı için de Suriye'de yaşayan Türkmenler uluslararası barış masasında yer almayarak aynı Irak'taki gibi nerdeyse yaşamayan bir millet konumuna düştü, düşürüldü. Bu başarısızlık karşısında payı olan basiretsiz, işbirlikçi tüm Türkmen siyasetçileri de istifaya davet ediyorum. İşbaşına geldiği güden beri “Türk” kelimesine alerji duyan, bilerek ve isteyerek Türk düşmanlığı yapan, haklarını korumak yerine görmezden gelen AKP Hükümetinin e esefle kınıyorum.” diye konuştu
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.