17.12.2018

Polis Akademisi'nde Tarikat Yapılanması

Geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi Daire Başkanlığı'nca 21.Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)'ne öğrenci alımı amacıyla fiziki yeterlilik ve sağlık mülakatı sınavı gerçekleştirildi. FETÖ örgütünün teşkilattan temizlendiği, teşkilatta başka bir tarikatın güçlendiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. 

İsmini gizli tumak istediğini söyleyen bir vatandaş durumu şöyle aktardı:

"Çok temiz bir vatan evladı olan bir kardeşimiz 7 Kasım'da POMEM mülakatlarına girdi. 47 saniyede bitirmesi gereken parkuru 44 saniyede bitirmiş. Ancak heyette bulunan memur bey bir yerde hata yaptın diyerek 4 ceza puanı ekleyerek 48 saniye ile arkadaşımıza elendiğini söylemiş. Malumunuz mülakatlar kamera kaydına alınıyor. Arkadaşımız kendinden emin olduğu için kamera kaydından hatasını göstermelerini istemiş kabul etmemişler.

Hakkının yendiğine çok emin, yarın valiliğe dilekçe verecek. Ayrıca hanım arkadaşlarda da boydan elenen olduğu ancak elenenlerden kısa olan bazı kişilerin mülakatı geçtiği bilgisi var. Yani yeni bir FETÖ benzeri yapılanma mevcut görünüyor. Ben bu gibi konulara dikkat çekilmesi kanaatindeyim.

PÖH arkadaşlardan ve abilerimizden yeni gelenlerin birçoğunun maalesef torpil yoluyla geldiklerini ve bu işi sosyal medyada güneş gözlüğü ile poz vermek sandıklarını duyuyorum. Yeni gelenler bizi çok uğraştırıyorlar diye şikayet ediyorlar. Birçok kurumda İsmailağa (Cübbeli Ahmet) cemaati ve menzilcilerin doldurulduğunu da görüyoruz. Ben Atatürk Havalimanında ......  işi yapıyorum ve bu cemaatlerde gerek memur idari bölümlere gerek teknik kadrolara ve işçilere kadar birçok insan alındığını biliyorum"

Bu iddiaları ve benzerlerini malesef hergün duymaya devam ediyoruz. Türk milletinin eğitim ve sağlık sistemi bilerek ve isteyerek çökertildi. Şimdi sırada vatansever asker ve polislerin direnci nedeniyle ele geçirilemeyen ulusal güvenliğimiz var. Düşman bunun da alt yapısını işbirlikçi, cumhuriyet düşmanı bazı tarikatlar aracılığı ile yeniden yapılandırılıyor.
Uyumuyoruz uyumayacağız.. 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.