16.01.2019

19 MAYIS 1919

19 Mayıs 1919 Türk Milleti'nin dünyayı sömürge haline getirmiş emperyalistlere dur dediği günün adıdır. Hiç kuşkusuz bir büyük mücadele adamı olan Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde verilmiş bu mücadelenin sadece Türk Milleti'nin kurtuluşunu sağladığını düşünmekte bu kutlu mücadeleyi hafife almak olacaktır. Kurtuluş mücadelesi Anadolu ve Türk Milleti  üzerindeki  bütün emperyalist emelleri söndürmüştür  ancak asıl büyük hizmetini dünyanın mazlum milletlerine örnek olarak gerçekleştirmiştir. Yenilmez oldukları düşünülen İngiltere, Fransa,İtalya, Amerika Birleşik devletlerinin ve nihayet bütün emperyalist devletlerin de yenilebileceği dünyaya bu mücadeleyle ispat edilmiştir.

İşte bu kutlu mücadele Cezayir'de Ahmed Ben Bella, Pakistan'da Muhammed İkbal, Hindistan'da Mahatma Gandi, Tunus'ta Burgiba, Libya'da Ömer Muhtar, Küba'da Fidel Castoro'ya ve hatta Amerika'da zulüm gören Müslümanların lideri, Malcom X 'E  kadar bütün mazlumlara bir umut ışığı olarak başlatılmış bir mücadeledir.     
    
Bu gün dünyada emperyalizm ve sömürgecilik bitmiş değildir ancak yöntem değişmiştir. Hem içte hem dışta düşmanlarımız türlü entrikayla milletin birliğini ülkenin bağımsızlığını tehdit etmeye devam etmektedir. İşte Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliğe verdiği öğüt, şartlar ne olursa olsun vatanın bütünlüğü ve  Türk Milletinin bağımsızlığı için sonsuz bir azimle emperyalizme karşı mücadele etmektir. Türk Gençliği  Orta Asya'dan bu yana bu ruha sahiptir yeter ki ruhundan ödün vermesin. Biliniz ki  Bilge Kağan'ın Atilla'nın Alparslan'ın Atatürk'ün ruhu bütün Türk Gençliğinde yaşamaktadır. Bu anlamda her biriniz birer Mustafa Kemal'siniz bu ruhla yaşamayı ruhunuzu ortaya koymayı kendinize  şiar edininiz. Ya bu coğrafyada Kızıl Elma'ya giden yolda sonsuza dek yaşayacaksınız ya da Bilge Kagan'ın dediği gibi "Türk Milletini yıkmaya çalışanların oyunlarına kanacaksınız" yeniden ve yeniden kurtuluş mücadeleleri vereceksiniz ya da ruhunuzdan taviz vermeyecek ve Kızıl Elma'ya doğru emin adımlarla yürüyeceksiniz. Biliyoruz ki Türk Gençliği feraseti yüksek bir gençliktir. Bu gün de ülkenin içinde bulunduğu zor durumun farkındadır. Belki de tek eksiği tek vücut olarak bu zorlukları aşmak için göstereceği birliği sağlamaktır. Yaşananları analiz etmek ülkenin geldiği bu zor durumunun müsebbiplerini tespit etmek ve bu sebepleri ortadan kaldırmak Türk Gençliğinin birinci vazifesi olmalıdır.Vatanın bütün fabrikaları zaptedilmiş.Bütün  mahremlerine girilmiş ve vatanın her sermayesi yabancılara satılmış durumdadır. İşte bu ahval ve şartlar içinde dahi göreviniz Türk İstiklalini Türk Cumhuriyetini korumak ve kurtarmaktır.  

Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur.

Önderiniz Mustafa Kemal Atatürk'tür.  Ruh aynı ruh kan aynı kandır.

Ne Mutlu Türküm Diyene.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.